ب
ب
در بازدید از آزادراه قزوین- رشت مطرح شد:

قول معاون رییس جمهور برای تخصیص 5 هزار میلیارد ریال اعتبار به راه‌آهن قزوین- رشت

معاون رییس جمهور در بازدید از راه آهن قزوین رشت از آمادگی دولت برای تامین پنج هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور تکمیل این خط ریلی خبر داد و گفت: ایران به کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده است و امیدواریم هرآنچه خواست ملت است به انجام برسد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، معاون رییس جمهور ورییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به همراه معاون وزیر راه و شهرسازی از راه‌آهن قزوین- رشت و آزادراه منجیل- رودبار بازدید کرد.

 محمد باقر نوبخت در حاشیه ریلگذاری راه‌آهن قزوین- رشت در شهر منجیل اظهار داشت: با تخصیص پنج هزار میلیارد ریال به این پروژه، بخشی از موانع که پیشرفت کار را با مشکل مواجه کرده است برطرف خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت راه‌آهن- قزوین رشت عنوان کرد:  این مسیر در آینده تبدیل به کریدور شمال- جنوب می‌شود که هم کشورهای آذربایجان و روسیه و منطقه قفقاز و هم اروپا می‌توانند از این مسیر به شبه قاره هند و خلیج فارس متصل شود.

 نوبخت تاکید کرد: اتصال این راه‌آهن بسیار مهم است چون علاوه بر حمل بار و کالا، موجب گسترش روابط بین کشورهای منطقه می‌شود و از نظر ارتباطات مسافربری نیز حائز اهمیت است.

معاون رییس جمهور همچنین همچنین از آزادراه منجیل- رودبار بازدید کرد و گفت: بخش اول این پروژه در مسیر گلوگاهی آزادراه قزوین- رشت واقع شده است و با توجه به پیشرفت 89 درصدی این قطعه امیدواریم به زودی شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از تخصیص 200 میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه خبر داد و اظهار داشت:‌ دولت تمام توان خود را برای اتمام این پروژه به کار گرفته است و با تخصیص این اعتبار امیدواریم عملیات اجرایی این پروژه تسریع شود.

نوبخت با ییان این مطلب ادامه داد: با بهره‌برداری از این محدوده، هموطنان برای سفر به رشت در ترافیک سنگین منجیل به ویژه در ایام تعطیلی نخواهند ماند ضمنا ساکنان شهر منجیل نیز  دچار مشکلات ترافیک این مسیر نمی‌شوند.

شناسه مطلب : 3857|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *