ب
ب
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها خبر داد:

با تکمیل کنارگذر شمال شرق شیراز گره ترافیکی این شهر گشوده می‌شود

معاون ساخت وتوسعه راه‌ها گفت: با تکمیل کنارگذر شمال شرق شیراز، علاوه بر کاهش ترافیک درون شهر شیراز، سفر از بندرعباس و جنوب کشور به استان اصفهان و پایتخت تسهیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، صبح امروز معاون وزیر راه و شهرسازی به همراه رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تعدادی از نمایندگان و استاندار فارس از پروژه‌های این استان بازدید کردند.

خیرالله خادمی در حاشیه بازدید از کنارگذر شمال شرق شیراز، اظهار داشت: پروژه کنارگذر چهارخطه شیراز به طول 82 کیلومتر در دو بخش جنوب غربی و شمال شرقی طراحی شده است و تاکنون 53 کیلومتر از آن به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: کنارگذر شمال شرقی به طول 36 کیلومتر، در 3 قطعه طراحی شده است. قطعه الف به طول 14 کیلومتر به همراه تبادل ابتدایی مسیر به زودی به بهره‌برداری می‌رسد، قطعه ب به طول 7 کیلومتر در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 18 درصد در حال اجراست و قطعه ج نیز به طول 16 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 53 درصد مراحل اجرایی را طی می‌کند.

معاون ساخت توسعه راه‌ها ارتقاء سطح ایمنی، کاهش آلودگی هوای شهر شیراز وصرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش زمان سفر را از مزایای بهره‌برداری از این کنارگذر دانست.

خادمی تکمیل شدن این کنارگذر را موجب گشایش گره ترافیکی درون شهر شیراز دانست و خاطر نشان کرد: بهره‌برداری از این محور موجب تسهیل سفر خودروهای ترانزیتی از بندرعباس، کرمان، جهرم، فساء، بوشهر و ... به سمت استان‌های اصفهان و تهران می‌شود و بار ترافیکی از شهر شیراز برداشته می‌شود.

 وی در پایان گفت : به منظور تکمیل این پروژه یک هزار و 900میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

شناسه مطلب : 3845|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *