ب
ب
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها

اولویت اجرایی پروژه قزوین- الموت- تنکابن را اعلام کرد

معاون ساخت وتوسعه راه‌ها در بازدید از راه اصلی قزوین-الموت-تنکابن نسبت به تسریع عملیات اجرایی قطعات یک تا سه محور تاکید کرد و گفت: احداث این محور دسترسی استان‌های جنوبی و مرکزی از قزوین به شمال کشور را تسهیل می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی  در بازدید از محور قزوین- الموت- تنکابن گفت:  این محور به عنوان یکی از کریدورهای ارتباطی برای اتصال جنوب رشته کوه البرز به شمال آن مد نظر است و تکمیل آن موجب رونق منطقه الموت با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوان می‌شود.

وی طول این محور را 148 کیلومتر دانست و افزود: این محور استان های قزوین و مازندران را به یکدیگر متصل می‌کند و از این میزان حدود ۹۴ کیلومتر در استان قزوین واقع شده است و با احداث این مسیر زمینه تسهیل در تردد خودروها از  استان‌های مرکزی و جنوبی به شمال کشور فراهم می‌شود.

معاون ساخت وتوسعه راه‌ها اولویت اجرایی در این پروژه را اتمام هرچه سریع‌تر قطعات یک و دو به طول 62 کیلومتر دانست که حدفاصل قزوین تا منطقه گردشری الموت و بخش مرکزی معلم کلایه است.

خادمی با اشاره به کوهستانی  بودن منطقه و برخورد با مسایلی مانند رانش زمین تاکید کرد: تکمیل مطالعات دقیق ژئوتکنیکی، ژئوفیزیکی و پهنه‌بندی خطر زمین لرزش محدوده لغزشی کیلومتر 35 تا 45 نیز تسریع شده است.

وی افزود: طرح‌های حفاظتی و پایدار سازی تهیه شده است و به طور مستمر موضوعات از طریق اداره کل فنی و مشاوران پروژه در دست پیگیری است و به محض مصوب شدن طرح، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

معاون ساخت وتوسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها در بازدید از قطعه چهار این پروژه بیان داشت: قطعه چهار به طول 31 کیلومتر طراحی شده است و دارای 6 دستگاه تونل به طول 7 کیلومتر است که حفاری پنج دستگاه  کامل شده است و کل قطعه  نیز تاکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

خادمی با اشاره به احداث 14 کیلومتر تونل در طول این مسیر عنوان کرد: هم اکنون 4 کیلومتر  از تونل‌ها حفاری شده است و عملیات اجرایی تونل شیرکوه به طول 800 متر نیز آغاز شده است.

 وی کاهش چشمگیر ترافیک محورهای موازی در استان‌های تهران و البرز به سمت شمال کشور و مسیر کناره دریای خزر را از مزایای مهم این طرح دانست و افزود: احداث راه اصلی قزوین- الموت-تنکابن دسترسی استان‌های جنوبی و مرکزی از قزوین به شمال کشور  را تسهیل می‌کند.
 خادمی در پایان تاکید کرد: تسهیل در بهره‌برداری از معادن طول مسیر، رونق کشاورزی و آبزی‌پروری و گردشگری منطقه الموت و منطقه سه هزار تنکابن نیز بخش دیگری از  مزایای اجرای این پروژه است.

شناسه مطلب : 3839|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *