ب
ب
معان وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تونل آبشار از گلوگاه‌های ترافیکی محور هراز به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد

با حضور وزیر راه و شهرسازی 10 کیلومتر دیگر از باند دوم محور هراز حدفاصل پل سیاه بیشه تا روستای ناندل با اعتبار 600 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، با حضور وزیر راه و شهرسازی بخش دیگری از باند دوم محور هراز حدفاصل پل سیاه بیشه تا روستای ناندل به طول 10 کیلومتر به بهره‌برداری رسید.

علی نورزاد در این خصوص گفت: محور هراز یکی از کوتاه‌ترین و زیباترین کریدور‌های ارتباطی مرکز کشور به سواحل شمالی دریای خزر است که متوسط ترافیک روزانه این محور 21 هزار وسیله نقلیه است و نیازمند افزایش ظرفیت ترافیکی محور و تبدیل به بزرگراه از طریق احداث باند دوم است که در دولت تدبیر و امید این امر در حال تحقق است.

وی  با اشاره به افتتاح هشت کیلومتر از این محور در بهمن ماه سال گذشته عنوان کرد: در آن زمان مقرر شد تا در صورت تخصیص اعتبار به موقع به طور متوسط در هر شش ماه، حدود 10 کیلومتر از این محور به بهره‌برداری برسد و در همین راستا شاهد افتتاح بخش دیگری از محور هراز هستیم.

نورزاد با بیان اینکه تعریض محور هراز و عبور از رشته کوه‌های البرز مستلزم عملیات پیچیده راهسازی است، افزود: حجم قابل ملاحظه‌ای از عملیات راهسازی، شامل دیوار سازی، ساخت پل و تونل در محور هراز در حال انجام است و این پروژه به سه اولویت تقسیم شده است تا براساس آن ساخت و بهره برداری صورت گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه محدوده‌های باقی‌مانده در اولویت اول حدفاصل آمل- بایجان به طول 62 کیلومتر به صورت یکپارچه تا پایان سال بهره‌برداری می‌شود، گفت: اولویت دوم نیز در محدوده آبشار تا لاسم به طول هشت کیلومتر است که احداث تونل آبشار در این محدوده به دلیل وجود  آب‌های زیرزمینی با عملیات پیچیده راهسازی در حال انجام است و در صورت تامین منابع مالی مورد نیاز تا پایان سال بهره‌برداری خواهد شد.

نورزاد یادآور شد: با بهره برداری از اولویت های اول و دوم جاده هراز محدوده‌های آمل- بایجان و همچنین لاسم- آبشار به صورت بزرگراه می‌شود و حدود 30 کیلومتر از مسیر در اولویت سوم باقی می‌ماند که در حال انجام عملیات راهسازی است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در پایان اظهار داشت:  برنامه‌ریزی شده است تا تونل آبشار به طول یک کیلومتر به همراه راه‌های طرفین که از گلو‌گاه‌های ترافیکی بسیار مهم محور هراز است نیز تا پیش از شروع فصل سرما به بهره‌برداری برسد.

شناسه مطلب : 3779|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *