ب
ب
ساخت آزادراه عشق‌آباد- ترکمن‌آباد به دست مهندسان ایرانی

گامی بلند برای توسعه صدور خدمات فنی و مهندسی

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: در سفر وزیر راه و شهرسازی به کشور ترکمنستان در خصوص پروژه‌های مشترک راهسازی و صدور خدمات فنی و مهندسی همچنین توافق بر سر احداث آزادراه عشق‌آباد- ترکمن آباد به طول 600 کیلومتر بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علی نورزاد ضمن بیان این مطلب افزود: وزیر راه و شهرسازی به عنوان نماینده کشور ایران به دعوت ریاست جمهور کشور ترکمنستان به منظور توافق بر سر احداث آزادراه عشق‌آباد- ترکمن آباد با مدیریت شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و با استفاده از توان پیمانکاران و مشاوران ایرانی وارد این کشور شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: از دیگر موضوعات این سفر پیگیری روند احداث پل مرزی سرخس- سرخس و جاده سرخس- تجن و سایر پروژه‌های راهسازی مشترک در کشور ترکمنستان بود.

نورزاد تاکید کرد: بررسی آخرین وضعیت ترانزیت جاده‌ای و ریلی بین دو کشور نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این دیدار بود و مقرر شد پیشنهاد‌های طراحی و گزینه‌های ساخت آزادراه عشق‌آباد- ترکمن‌آباد از سوی شرکت ساخت و توسعه به طرف ترکمن ظرف مدت یک ماه آینده ارایه و با بررسی آن نتیجه نهایی اعلام شود.

وی صدور خدمات فنی به کشور ترکمنستان را از دیگر دستاوردهای این سفر عنوان کرد و افزود: تاکید ما بر این است تا این آزادراه توسط شرکت‌های توانمند راهسازی ایرانی اجرایی شود و طرف ترکمن قول مساعدت در تسریع روند اجرای این پروژه را نیز داده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص پل سرخس- سرخس نیز اظهار داشت: این پروژه در حال حاضر 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مدارک و مستندات مالی به منظور پرداخت سهم طرف ترکمن ارایه شده است و مقرر گردیده در صورت پرداخت سهم مشارکت این پروژه، تا پایان سال 1395 به بهره‌برداری برسد.

شناسه مطلب : 3777|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *