ب
ب
با حضور وزیر راه و شهرسازی

آغاز عملیات اجرایی کنارگذر شرق اصفهان به طول 93 کیلومتر

معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات اجرایی آزادراه کنارگذر شرق اصفهان خبر داد و گفت: احداث این پروژه موجب ارتقای سطح ایمنی، کاهش آلودگی هوای استان و شهر اصفهان و صرفه‌جویی در مصرف سوخت می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، با حضور وزیر راه و شهرسازی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلنگ آغاز عملیات اجرایی آزادراه کنارگذر شرق اصفهان به زمین زده شد.

علی نورزاد ضمن با اشاره به نقش کنارگذر شرق اصفهان در کریدور شمال- جنوب کشور بیان داشت: این پروژه می‌تواند به آزادراه اصفهان- شیراز به طول 240 کیلومتر متصل شود و با توجه به موقعیت ویژه شهر اصفهان نقش مهمی در ترافیک عبوری شهر و استان اصفهان دارد.

وی افزود: سهم مشارکت دولت در قرارداد پیشین این پروژه 50-50 بود که در دولت تدبیر و امید مشارکت بخش خصوصی  درصد افزایش و سهم دولت70  کاهش یافت و انتخاب پیمانکار از طریق برگزاری مناقصه صورت گرفت  و برای 30 کیلومتر باقیمانده قطعه سوم مسیر نیز فراخوان اعلام شده است.

نورزاد با اشاره به مزایای ساخت کنارگذر شرق و غرب اصفهان عنوان کرد: تکمیل این پروژه‌ها موجب ارتقای سطح ایمنی، کاهش آلودگی هوای استان و شهر اصفهان و صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش زمان سفر می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور طول این آزادراه را 93 کیلومتر دانست و افزود: قطعه یک و دو این پروژه که عملیات اجرایی آن آغاز شد 63 کیلومتر طول دارد و مبلغ اعتبار آن 3 هزار و 300 میلیارد ریال است.

شایان ذکر است پروژه کنارگذر شرق اصفهان بطول 93 کیلومتر از آزادراه اصفهان – کاشان شروع و به پلیس راه مبارکه ختم می شود . قطعه اول این پروژه از آزادراه اصفهان – کاشان تا جاده اردستان – اصفهان بطول 30 کیلومتر ، قطعه دوم از کیلومتر 30 تا بزرگراه اصفهان – نایین بطول 33 کیلومتر و قطعه سوم از کیلومتر 63 تا بزرگراه اصفهان – شیراز بطول 30 کیلومتر انجام خواهد شد.

شناسه مطلب : 3771|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *