ب
ب
معاون ساخت و توسعه راه آهن:

فردا؛ ریل‌گذاری راه آهن شمتیغ-هرات آغاز می شود

معاون ساخت و توسعه راه آهن از آغاز عملیات ریل‌گذاری راه آهن شمتیغ-هرات با حضور مقامات ایران و افغانستان خبر داد و گفت: فردا همزمان با افتتاح راه‌آهن خواف-سنگان، عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن خواف-هرات از مرز شمتیغ در کشور افغانستان انجام خواهد شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت ساخت‌و‌ توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، سید مسعود نصرآزادانی ضمن اعلام این خبر افزود: راه‌آهن خواف-هرات اولین خط آهن بین دو کشور است که در 4 قطعه عملیاتی طراحی شده که قطعات یک و دو این پروژه از شهرستان خواف تا مرز شمتیغ و قطعات سه و چهار از مرز شمتیغ تا شهر هرات در کشور جمهوری اسلامی افغانستان واقع شده است.

وی طول این مسیر  را در داخل ایران  76.8  کیلومتر عنوان کرد و گفت: این خط ریلی در داخل ایران دارای 4 ایستگاه در سنگان، میوتک، خوشابه و شمتیغ است که 14 کیلومترآن تا ایستگاه سنگان آماده بهره‌برداری است.

معاون ساخت و توسعه راه آهن با بیان اینکه احداث راه آهن خواف-هرات سبب احیای جاده ابریشم از طریق ریلی و اتصال چین به ایران از طریق افغانستان می شود و اظهار داشت: این خط ریلی عامل توسعه و پیشرفت منطقه و کشور افغانستان، تکمیل و توسعه شبکه ریلی کشورهای اکو و افزایش ترانزیت کالا از کشورهای آسیای میانه به اقیانوس هند و همچنین از طریق ایران به ترکیه و اروپا خواهد داشت.

نصرآزادانی ادامه داد: گسترش شبکه ریلی کشور، کمک به توسعه و پیشرفت شهر خواف و محدوده مرزی ایران و افغانستان، ایجاد شبکه ریلی مواصلاتی بین ایران و افغانستان و امکان صادرات و واردات بین دو کشور از طریق شبکه ریلی و اتصال افغانستان به آب‌های آزاد از دیگر مزایای بهره‌برداری از این خط ریلی است. 

شناسه مطلب : 3761|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *