ب
ب

همکاری با شرکت ایتالیایی در معماری و منظر راه آزادراه تهران- شمال

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: توجه به معماری و منظر راه یکی از شاخص‌های اصلی در احداث آزادراه تهران- شمال است و در همین راستا شرکت ایتالیایی که عهده‌دار زیباسازی پیرامون آزادراه است با حضور در جلسه گزارش کاملی از روند اجرای کار ارایه کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، جلسه‌ای با حضور علی نورزاد، نماینده شرکت ایتالیایی مسئول معماری و منظر راه آزادراه تهران- شمال و مدیرعامل شرکت احداث و بهره‌برداری آزادراه تهران- شمال  پیرامون اقدامات صورت گرفته در این راستا برگزار شد.

نورزاد با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی به معماری و منظر راه تصریح کرد: توجه به منظر راه به معنای رعایت ویژگی‌های خاص معماری، فرهنگی، زیست محیطی و ... هر منطقه در ساخت راه‌ها است و انتظار ما این است تا تمامی اقداماتی که در این حوزه صورت می‌گیرد  متناسب با فرهنگ و ویژگی‌های خاص هر منطقه از آزادراه باشد.

وی پیشرفت فیزیکی زیباسازی پیرامون آزادراه را 40 درصد عنوان کرد و افزود: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر گردید تا کلیه اقداماتی که در این مسیر صورت می‌گیرد با توجه به سه فاکتور ایمنی، پایداری و همگونی و تناسب با محیط طراحی شده پیاده‌سازی شود و طراحی ایستگاه عوارضی نمونه‌ای است که با الهام از این سه مشخصه در حال انجام است.

مدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور توجیه اقتصادی طرح‌ها را یکی دیگر از فاکتورهای مهم در برنامه دانست و عنوان کرد: کلیه اقداماتی که در منطقه صورت می‌گیرد علاوه بر سازگاری با اقلیم و جغرافیای منطقه و شناخت محیط، نیازمند داشتن توجیه اقتصادی است و طبق این فاکتورها باید بهترین ایده انتخاب ‌شود.

در پایان مقرر شد در جلسه آتی نماینده شرکت ایتالیایی طراحی‌های مفهومی پروژه منظر راه را ارایه و در خصوص اقدامات بعدی تصمیم‌گیری شود.

شناسه مطلب : 3750|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *