ب
ب
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها خبر داد:

بزرگ‌ترین پل جاده‌ای استان فارس به بهره‌برداری رسید

همزمان با هفته دولت 21 کیلومتر راه شامل بخشی از بزرگراه نورآباد- قائمیه و پل بزرگ فهلیان به عنوان بزرگترین پل جاده‌ای در استان فارس با اعتبار 550 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی ضمن اعلام این خبر افزود: محور بابامیدان- نورآباد- قائمیه-سه راهی راهدار بخشی از کریدور شمال- جنوب است که استان‌های فارس، کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان را به بنادر استان‌های بوشهر و خوزستان متصل می‌کند.

وی با تاکید بر اهمیت این کریدور در جا‌به‌جایی بار و مسافر اعلام کرد: احداث باند دوم بزرگراه بابامیدان- نورآباد- قائمیه به طول 65 کیلومتر به عنوان یکی از الویت‌های شرکت ساخت وتوسعه در دست احداث است که با تکمیل آن ضمن تسهیل تردد و کاهش زمان سفر، تاثیر بسزایی در کاهش مصرف سوخت و سوانح رانندگی دارد.

معاون ساخت وتوسعه راه‌ها افزود: عملیات راهسازی 17 کیلومتر از مسیر بزرگراه نورآباد- قائمیه و احداث پل بزرگ فهلیان به طول 440 متر به عنوان بزرگ‌ترین پل جاده‌ای استان فارس و همچنین 4 کیلومتر از راه‌های طرفین با اعتبار 550 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در این استان به بهره‌برداری رسید.

خادمی در خصوص ویژگی‌های مسیر بهره‌برداری شده اظهار داشت: پل فهلیان با 22 دهانه 20 متری به طول 440متر  به همراه 60 دستگاه پل کوچک مسیر به طول 180 متر بخشی از این محور محسوب می‌شود.

شناسه مطلب : 3739|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *