ب
ب
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

گشایش گلوگاه ترافیکی منطقه با بهره‌برداری از آزادراه منجیل- رودبار

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حفاری کل تونل‌های آزادراه منجیل- رودبار به طول2 هزار و 933 متر به پایان رسیده و بتن‌ریزی یکی از پل‌های دره‌ای مسیر تا آخرین دهانه انجام شده است و با پیشرفت فیزیکی 86 درصدی علیرغم کمبود اعتبارات با سرعت در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشور، روز گذشته علی نورزاد به همراه محمد رحمتی، رییس هیات مدیره شرکت ساخت وتوسعه از آزادراه منجیل- رودبار بازدید کرد.

نورزاد در بازدید از این آزادراه 3/2 کیلومتری اظهار داشت: باقیمانده آزادراه قزوین- رشت که 11 کیلومتر طول دارد و یکی از قطعات مهم این آزادراه در تسهیل ترافیک منطقه محسوب می‌شود در دو قسمت طراحی شده است که بخش اول به طول 3/2 کیلومتر و بخش دیگر به طول 7/8 کیلومتر است.

وی اظهار امیدواری کرد که با تکمیل این قطعه و اتصال آن به جاده موجود، گلوگاه ترافیکی محور رفع شود و بالاخص در ایام تعطیلات ترافیک عبوری به شکل روان برقرار شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص قطعه اول این آزادراه عنوان کرد: 5 دستگاه تونل به طول 2 هزار و 933 متر و4 دستگاه پل بزرگ به طول 535 متر از دیگر ابنیه فنی این مسیر 3 هزار و 200 متری است که نشان از صعوبت عملیات راهسازی در این آزادراه دارد.

وی اضافه کرد: از مجموع دو دستگاه پل دره‌ای مسیر یک دستگاه تکمیل شده و دیگری در مرحله اجرای دال است.

نورزاد در خصوص دو دستگاه پل رودخانه‌ای مسیر گفت: پل رودخانه‌ای شماره یک در مرحله اجرای سرستون است و بخشی از باکس فلزی تابلیه وارد کارگاه شده است و مرحله زدن شمع‌های پل دوم نیز تکمیل و پایه‌ها در حال اجرا است.

وی یادآور شد: 125 کیلومتر از آزادراه قزوین-رشت شامل 32 کیلومتر حدفاصل امام‌زاده هاشم تا شمال رودبار و 93 کیلومتر از جنوب منجیل تا قزوین در دست بهره‌برداری و عملیات اجرایی 11 کیلومتر آن حدفاصل منجیل-رودبار در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه ادامه داد: عملیات اجرایی بخش اول این 11 کیلومتر به طول 3/2 کیلومتر در حال انجام و تا احداث بخش دوم آن به منظور بهره‌برداری از این قسمت می‌توان با احداث 2 دستگاه شیب راهه به طول 205 متر و 2 دستگاه پل بر روی رودخانه سفید رود آزادراه را به جاده موجود متصل کرد.

وی در خاتمه در خصوص بخش دوم این آزادراه تصریح کرد: این مسیر به طول 7/8 کیلومتر نیز در مرحله تکمیل و تصویب مطالعات قرار دارد.

شناسه مطلب : 3729|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *