ب
ب
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها گفت:

بهره‌برداری از حدود 85 کیلومتر راه در استان کردستان در هفته دولت

معاون ساخت و توسعه راه‌ها خبر داد: همزمان با هفته دولت 84.6کیلومتر راه و بزرگراه با اعتبار 2 هزار و 310 میلیارد ریال در استان کردستان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی ضمن بیان این خبر اظهار داشت: محور میاندوآب- سنندج- کرمانشاه به طول 45/5 با اعتبار هزار و 100 میلیارد ریال، محور همدان- سنندج به طول 10/5 کیلومتر با اعتبار 310 میلیارد ریال و 28 کیلومتر از محور همدان- بیجار به همراه 600 متر پل سد تالوار با اعتبار 900 میلیارد ریال، پروژه‌های آماده افتتاح استان کردستان در هفته دولت است.

وی عنوان کرد: با افزوده شدن این راه‌ها به شبکه حمل و نقل استان کردستان ، علاوه بر تسهیل رفت و آمد و کاهش زمان سفر به میزان قابل توجهی در مصرف سوخت نیز صرفه جویی خواهد شد

خادمی قطعه‌های قابل بهره‌برداری محور میاندوآب- کرمانشاه را شامل قطعه 9، قطعه 1/ب، قطعه 2، 3/ب و قطعه 6 دانست و اظهار داشت: قطعه 1/ب یا همان کنارگذر سقز به طول 9/5 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 55 درصدی در دست اقدام است و هدف‌گذاری برای بهره‌برداری از یک باند آن با پیشرفت فیزیکی 82 درصد است. قطع 2حدفاصل سقز- ایرانخواه به طول 11 کیلومتر نیز از  دیگر قطعه‌های قابل بهره‌برداری این محور است.

وی افزود: 6/5 کیلومتر از  قطعه 3/ب حدفاصل زرینه تا رشید آباد هم قطعه دیگر این محور است که مراحل نهایی را طی می‌کند و 4/5 کیلومتر از قطعه 6 نیز به همراه 10 کیلومتر از قطعه 9 بخش‌های آماده بهره برداری از محور میاندوآب- کرمانشاه به حساب می‌آید.

معاون ساخت وتوسعه راه‌ها با خبر بهره‌برداری از 10/5 کیلومتر از محور همدان- سنندج عنوان کرد: این بزرگراه تنها راه ارتباطی استان کردستان به مرکز، شرق و جنوب شرقی کشور است که از منظر روابط تجاری، حمل و نقل کالا و مسافر برای استان اهمیت استراتژیک دارد. وی طول این محور را 180 کیلومتر دانست  که 127 کیلومتر از این محور در استان کردستان قرار دارد.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها 25 کیلومتر از محور همدان- بیجار به همراه 600 متر پل سد تالوار را به اعتبار 900 میلیارد ریال دیگر پروژه این استان که آماده بهره برداری است عنوان کرد و گفت: راه اصلی همدان- بیجاربه طول 150 کیلومتر است که 95 کیلومتر آن در گذشته به بهره‌برداری رسیده است.

خادمی نقش این محور را در تسهیل ارتباط دو استان همدان و کردستان و همچنین سهولت دسترسی به غار علیصدر مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: این محور با سامان بخشیدن به یکی از مهمترین محورهای ارتباطی منطقه، موجب صرفه‌جویی 3 میلیون لیتر بنزین در سال، 55 دقیقه کاهش زمان سفر از همدان به غار علیصدر و کاهش درصدی تصادف‌ها می‌شود.

شناسه مطلب : 3712|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *