ب
ب
به مناسبت روز خبرنگار صورت گرفت؛

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از موسسه فرهنگی- مطبوعاتی ایران

معاون وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز خبرنگار با حضور در دفتر روزنامه ایران ضمن گفت‌گو در ارتباط با زیرساخت‌های حمل و نقل از تحریریه روزنامه ایران، روزنامه ایران دیلی، ایران سپید، ایران ورزشی و الوفاق بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین ‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علی نورزاد صبح امروز با حضور در دفتر روزنامه ایران در تشریح عملکرد شرکت ساخت وتوسعه به بررسی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی پرداخت.

علی نورزاد ضمن تبریک و گرامیداشت روز خبرنگار  نقش رسانه‌های تخصصی را در حوزه اقتصاد بسیار موثر دانست و اظهار داشت: از آنجا که اقتصاد زیربنای تغییرات بنیادی در هر جامعه است و  حمل و نقل شریان حیاتی اقتصاد هر کشور بنابراین حوزه اقتصادی در رسانه‌ها پر رنگ و بسیار پر اهمیت است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور  برنامه‌ریزی‌های دولت و تحولات پسابرجام را از عوامل موثر در تحول حوزه حمل‌‌و نقل دانست و گفت: به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی و همگام شدن با برنامه‌های دولت پروژه‌هایی در حوزه راه، راه‌آهن و بزرگراه تعریف شدند و تمام تلاش همکاران در راستای تسریع عملیات اجرایی آنها به کار گرفته شد.

نورزاد از بهره‌برداری 400 کیلومتر بزرگراه در هفته دولت خبر داد و گفت: برنامه ریزی شده است تا هفت پروژه در حوزه راه‌آهن به طول 591 کیلومتر، چهار پروژه آزادراهی به طول 120 کیلومتر، 33 پروژه  راه اصلی به طول 782 کیلومتر  در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی دولت در هفته دولت به بهره‌برداری برسد.

وی  در توضیح اتصال چهار مرکز استان به شبکه حمل و نقل ریلی عنوان کرد: تلاش شرکت ساخت و توسعه این است تا با اتصال شهر همدان، رشت، کرمانشاه و ارومیه برنامه‌هایی در خصوص توسعه حمل و  نقل سبز  را همگام با برنامه‌های در‌ تا در بودن شبکه حمل و نقل پیاده سازد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین بیشتر پروژه‌های بزرگراهی که بنا است در هفته دولت به بهره‌برداری برسد را از نقاط مهم و گلوگاه‌های ترافیکی کشور دانست که با افتتاح آنها گره‌های ترافیکی بازگشایی و ترانزیک کالا تسهیل می‌شود.

نورزاد همراهی و مشارکت پیمانکاران ایرانی را به ویژه در شرایط کمبود اعتبارات شایسته تقدیر دانست و تاکید کرد: پیمانکاران و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی  با عزم ملی و حس میهن دوستی ما را در تمام شرایط یاری کردند که جا دارد از تلاش و صبر آنها تشکر ویژه به عمل آورد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان به همراه محمد تقی روغنی‌ها مدیرعامل موسسه فرهنگی- مطبوعاتی ایران از تحریریه روزنامه ایران، ایران دیلی، الوفاق، ایران سپید و ایران ورزشی بازدید کرد.

شناسه مطلب : 3705|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *