ب
ب

35 کیلومتر از محور همدان- بیجار به زودی افتتاح می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 35 کیلومتر از راه راصلی همدان- بیجار و پل بزرگ سد تالوار به منظور تامین ارتباط بین استان‌های همدان و کردستان، با اعتبار 700 میلیارد آماده بهره‌برداری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علی نورزاد ضمن بیان این خبر گفت: راه اصلی همدان- بیجار به طول 150 کیلومتر در 5 قطعه تفکیک شده که قطعات 2،1 و 3 به طول 95 کیلومتر در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده است و در حال حاضر قطعات4 و 5 این پروژه به طول 35 کیلومتر آماده بهره‌برداری است.

وی با اشاره به نقش موثر این راه در تسهیل ارتباط دو استان همدان و کردستان و همچنین سهولت دسترسی همدان به غار علیصدر اظهار داشت: محور همدان- بیجار از بلوار کمربندی آیت الله نجفی واقع در شهرستان همدان شروع و پس از عبور از محدوده شهرستان بهار و قراء هارون آباد، خوشاب، گل تپه، کیتو، سلامت آباد و بابارشانی به شهرستان بیجار متصل می‌شود.

نورزاد ادامه داد: این راه ارتباط شهرستان همدان را با منطقه توریستی غار علیصدر در شمال این شهر را با کوتاه‌ترین و مناسب‌ترین راه تامین می‌کند.

معاون وزیر راه  وشهرسازی در تشریح قطعات 4/الف و 4/ب خاطرنشان کرد: قطعه 4/الف به طول 15 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 100 درصد آماده بهره برداری و قطعه 4/ب به طول حدود 10 کیلومتر  و با پیشرفت فیزیکی 92 درصد در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از اتمام عملیات اجرایی پل بزرگ سد تالوار در قطعه 4/ب با اعتبار 350 میلیارد ریال خبر داد و افزود: این پل به طول تقریبی600 متر دارای 15 دهانه 36 متری و دو دهانه 30 متری و راه‌های طرفین به طول 500 متر است و  شامل 16 پایه و 2 کوله و عرض 10/12 متر است. عرشه پل شامل 3 تیر باکس فلزی به ارتفاع متغیر و دال بتنی مسلح با ضخامت 20 سانتی‌متر در کناره‌ها است.

نورزاد در خصوص مزایای این پروژه عنوان کرد: این محور با سامان بخشیدن به یکی از مهمترین محورهای ارتباطی منطقه، موجب صرفه‌جویی 3 میلیون لیتر بنزین در سال، 55 دقیقه کاهش زمان سفر از همدان به غار علیصدر و کاهش 30 درصدی تصادفات می‌شود.

شناسه مطلب : 3649|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *