ب
ب

کره‌ای‌ها گزارش مطالعات طراحی مفهومی راه‌آهن اصفهان- اهواز را ارایه کردند

پس از امضای الحاقیه تفاهم‌نامه ساخت راه‌آهن اصفهان- اهواز با کره‌ جنوبی در اردیبهشت ماه و بازدید از محل اجرای پروژه در هفته گذشته، کارشناسان این شرکت کره‌ای با حضور در شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گزارش مطالعات طراحی مفهومی طرح را ارایه کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، پیرو الحاقیه تفاهم‌نامه احداث راه‌آهن اصفهان- اهواز با کره جنوبی با برآورد اولیه 4/5 میلیارد یورو، مقرر شد این شرکت به تنظیم گزارشی در خصوص کلیات طرح بپردازد و اطلاعات گردآوری شده را ارایه کند.

در جلسه‌ای که با حضور معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها به همراه تنی چند از مدیران معاونت راه‌آهن برگزار شد این طرح ارایه و مقرر شد در صورت تایید گزارش مطالعات طراحی مفهومی ارایه شده ، شرکت چینی نسبت به تهیه مطالعات امکان‌سنجی پروژه اقدام کند.

در همین راستا هفته گذشته هیئتی از این شرکت کره ای با سفر به استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری از محل اجرای پروژه بازدید کردند و با مسئولان استانی به بحث و گفتگو در رابطه با چگونگی اجرای پروژه پرداختند.

شایان ذکر است الحاقیه تفاهم‌نامه ساخت راه‌آهن اصفهان- اهواز به طول 540 کیلومتر در سفر اخیر رئیس جمهور کره جنوبی به ایران به عنوان بزرگترین قرارداد منعقده در این سفر، به امضا طرفین رسید.

گفتنی است این خط‌آهن با کاهش حدود 450 کیلومتری فاصله ریلی دو استان خوزستان و اصفهان موجب افزایش ظرفیت حمل بار و مسافر بین این دو استان و مناطق مرکزی کشور می‌شود، تنگنای ظرفیتی محور جنوب کشور را کاهش داده  و استان چهارمحال و بختیاری را نیز تحت پوشش خطوط ریلی قرار می دهد.

شناسه مطلب : 3641|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *