ب
ب

ثبت رکورد حفاری تونل در آزادراه منجیل-رودبار

معاون وزیر راه وشهرسازی از اتمام ساخت تونل های قطعه یک آزادراه منجیل-رودبار خبر داد و گفت: حفاری 5 دستگاه تونل به طول 2933 متر در این قطعه با شرایط توپوگرافی خاص مناطق شمالی کشور در کمتر از یک سال رکوردی بی نظیر در ساخت پروژه های عمرانی کشور به حساب می آید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علی نورزاد ضمن اعلام این خبر افزود: 3 دستگاه تونل در این قطعه در مجموع به طول 1580 متر در مسیر رفت واقع شده است که در روزهای پایانی سال گذشته زیرعبور قرار گرفت. 1353 متر تونل باقی مانده در باند برگشت این آزادراه قرار دارد که حفاری آنها امروز به پایان رسید.

نورزاد وجود 4 دستگاه پل بزرگ به طول 535 متر را از دیگر ابنیه فنی این مسیر 3 هزار و 200 متری عنوان کرد که نشان از صعوبت عملیات راهسازی در این آزادراه دارد.

وی اضافه کرد: از مجموع دو دستگاه پل دره ای واقع در این قطعه از آزادراه منجیل-رودبار، عملیات اجرایی یک دستگاه پل اتمام یافته و یکی دیگر از پل ها تا پایان ماه آینده تکمیل می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبار هزینه شده برای ساخت تونل‌ها و پل‌های این بخش از آزادراه را 900 میلیارد ریال عنوان کرد و اظهارداشت: اعتبار سال 95 این پروژه 600 میلیارد ریال است که در صورت تخصیص به موقع شاهد بهره برداری کامل از قطعه یک آن خواهیم بود.

نورزاد یادآور شد: 125 کیلومتر از آزادراه قزوین-رشت شامل 32 کیلومتر حدفاصل امام‌زاده هاشم تا شمال رودبار و 93 کیلومتر از جنوب منجیل تا قزوین در دست بهره‌برداری و عملیات اجرایی 11 کیلومتر آن حدفاصل منجیل-رودبار در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه ادامه داد: عملیات اجرایی بخش اول این 11 کیلومتر به طول 3/2 کیلومتر در حال انجام و تا احداث بخش دوم آن به منظور بهره‌برداری از این قسمت می‌توان با احداث 2 دستگاه شیب راهه به طول 205 متر و 2 دستگاه پل بر روی رودخانه سفید رود آزادراه را به جاده موجود متصل کرد.

شناسه مطلب : 3623|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *