ب
ب

باند برگشت قطعه اول آزادراه منجیل-رودبار تا آبان سال جاری بهره برداری می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از آزادراه قزوین-رشت گفت: 3 هزار و 200 متر باند برگشت باقی‌مانده از قطعه اول آزادراه منجیل-رودبار تا آبان ماه سال جاری افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، عصر دیروز معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار گیلان و جمعی از معاونان و مدیران شرکت از مراحل اجرایی آزادراه و راه آهن قزوین-رشت بازدید کردند.

در این بازدید علی نورزاد با اشاره به اینکه قطعه اول این آزادراه منجیل-رودبار در مسیر گلوگاهی آزادراه قزوین-رشت واقع شده است بهره برداری از باند اول آن در روزهای پایانی سال گذشته را سبب از میان رفتن گره ترافیک هرساله ای دانست که در این مسیر در ایام نوروز شاهد آن بودیم. 

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه افزود:  قطعه اول این آزادراه به طول 3/2 کیلومتر دارای  درصد 69 پیشرفت فیزیکی و60 درصد پیشرفت ریالی است که کوهستانی بودن مسیر سبب انجام عملیات پیچیده راهسازی شده است. به عنوان مثال در همین حدود 3/2 کیلومتر قطعه اول آزادراه منجیل-رودبار تنها 3 هزار متر تونل وجود دارد.

نورزاد از بهره برداری 3 هزار و 200 متر باند برگشت باقی مانده از آزادراه منجیل-رودبار تا پایان تابستان امسال خبر داد و گفت: این پروژه به دلیل صعوبت عملیات راهسازی نیازمند اعتبار قابل توجهی است که تامین آن همکاری تمامی دستگاه های ذیربط را می طلبد. برای احداث قطعه اول آن تا کنون 120 میلیارد تومان هزینه شده و پیش بینی می شود 80 میلیارد تومان دیگر نیز برای اجرای کامل باند رفت و برگشت این مسیر هزینه خواهد شد.

وی ادامه داد: اجرای این پروژه را می توان مصداق بارز همدلی و همزبانی مسئولان و مردم به حساب آورد زیرا که هم اکنون شاهد بسیج تمامی نیروها در استان گیلان برای پایان یافتن این پروژه هستیم. مردم نیز همکاری همدلانه‌ای در اجرای پروژه داشته اند به طوریکه انفجارها و احداث تونل ها در این آزادراه بارها سبب بسته شدن مسیر و ایجاد مزاحمت هایی برای ساکنان مناطق مسکونی نزدیک به آزادراه شده، اما مردم صبورانه ما را در اجرای پروژه یاری کرده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: 125 کیلومتر از آزادراه قزوین-رشت شامل 31 کیلومتر حدفاصل امام‌زاده هاشم تا شمال رودبار و 93 کیلومتر از جنوب منجیل تا قزوین در دست بهره‌برداری و عملیات اجرایی 11 کیلومتر آن حدفاصل منجیل-رودبار در حال انجام است.

نورزاد ادامه داد: عملیات اجرایی بخش اول این 11 کیلومتر به طول 3/2 کیلومتر در حال انجام و تا احداث بخش دوم آن به منظور بهره‌برداری از این قسمت می‌توان با احداث 2 دستگاه شیب راهه و 2 دستگاه پل بر روی رودخانه سفید رود و حدود 200 متر تونل، آزادراه را به جاده موجود متصل کرد.

در این بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از مراحل اجرایی راه آهن قزوین-رشت نیز بازدید کرد.

 

شناسه مطلب : 3578|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *