ب
ب
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:

تحقق اصول اقتصاد مقاومتی با اتکا به تخصص مهندسان ایرانی

معاون وزیر راه و شهرسازی در دیدار نوروزی با مشاوران و پیمانکاران گفت: در سال جدید با استفاده از فرصت‌های دوران پساتحریم و با توجه به پتانسیل‌های کشور در حوزه حمل و نقل و اتکا به تخصص مهندسان و متخصصان داخلی و حضور سرمایه‌گذاران خارجی در پروژه‌های عمرانی ضمن تحقق اصول اقتصاد مقاومتی پروژه‌های نیمه تمام را نیز به سرانجام می‌رسانیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علی نورزاد در دیدار نوروزی با مشاوران و پیمانکاران گفت:  با ارتقاء سطح ارتباط با مجامع علمی و تخصصی بین‌المللی، ارتقاء کیفیت فنی و اجرایی طرح‌های زیرساختی حمل و نقل توام با کاهش هزینه های اجرایی، تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی، استفاده از پتانسیل‌ بخش خصوصی بالاخص سرمایه‌گذاران و ... به اهداف شرکت ساخت وتوسعه در سال 1395 جامه عمل می‌پوشانیم.

وی اجرایی شدن برجام در سال گذشته را زمینه ساز حضور سرمایه‌گذاران خارجی دانست و افزود: در سالی که گذشت با اجرایی شدن برجام شاهد حضور هیات‌های مختلفی از کشورهای اروپایی در کشور بودیم که ضمن اظهار علاقه‌مندی به مشارکت  در زیرساخت‌های حمل و نقل خواهان تبادل اطلاعات و دانش و تکنولوژی روز با ایران شدند.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، صدور خدمات فنی را از دیگر دستاوردهای برجام برشمرد و اظهار داشت: با توجه به توان بالای مهندسان مشاور و پیمانکار ایرانی صدور خدمات فنی و مهندسی زمینه‌ای است که شرکت‌های ایرانی در حوزه زیربناهای حمل و نقل در کلاس جهانی فعالیت کنند و نمونه بارز آن واگذاری تعدادی از پروژه‌های راهسازی کشور ترکمنستان به شرکت‌های راهسازی ایرانی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه‌های شرکت برای توسعه قطارهای پرسرعت و همچنین نهایی شدن قرارداد احداث راه‌آهن سریع‌السیر تهران- قم- اصفهان در سال گذشته عنوان کرد: یکی از اهداف ما توسعه خطوط راه‌آهن سریع‌السیر در کشور است و امیدوارم اجرایی شدن این راه‌آهن تجربه مفیدی برای ما در راه‌اندازی سایر خطوط پرسرعت باشد که انشاءالله در سال جدید با همت مهندسان مشاور این اتفاق بیافتد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با استفاده از فرصت‌های دوران پساتحریم و با توجه به پتانسیل‌های کشور در حوزه حمل و نقل و اتکا به تخصص مهندسان و متخصصان داخلی پروژه‌های نیمه تمام را به سرانجام می‌رسانیم.

گفتنی است در این جلسه مهندس آزاد از طرف شرکت‌های راهسازی ضمن قدردانی از بخش کارفرمایی به ظرفیت شرکت‌های راهسازی برای حضور هرچه تمام‌تر در پروژه‌ها تاکید کرد.

شناسه مطلب : 3567|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *