ب
ب
معاون وزیر راه و شهرسازی:

منطقه یک آزادراه تهران- شمال با 84 جبهه کاری فعال است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به منظور تکمیل هرچه سریعتر آزادراه تهران- شمال در حال حاضر 6 پیمانکار در 84 جبهه کاری مشغول فعالیت هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور علی نورزاد به همراه محمد سعیدی کیا، رییس بنیاد مستضعفان و معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها از منطقه یک آزادراه تهران- شمال حدفاصل تقاطع آزادگان با اتوبان شهید همت تا سه راهی شهرستانک به طول32 کیلومتر بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با تاکید بر تلاش شبانه‌روزی در تکمیل این پروژه اظهار داشت: آزادراه تهران- شمال یکی از فعال‌ترین پروژه‌های شرکت  است به نحوی که پروژه در 84 جبهه کاری با شش پیمانکار در حال تکمیل و ساخت است.

وی افزود: تا قبل از دولت یازدهم این پروژه تنها با یک پیمانکار چینی و حداکثر 30 جبهه کاری در حال احداث بود که با اولویت قرار دادن قطعه یک و با پیاده سازی استراتژی اقتصاد مقاومتی پنج پیمانکار ایرانی به پروژه افزوده شد و به همراه پیمانکار چینی در حال حاضر شش پیمانکار در کل این پروژه مشغول هستند.

نورزاد در جریان این بازدید تاکید کرد: در حال حاضر 511 دستگاه ماشین‌آلات و  یک هزار و 710 نفر نیروی انسانی بطور مستقیم در این پروژه فعال هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این قطعه حدود 49 درصد است، افزود: 90 درصدحفاری تونل‌ها به پایان رسیده است و هم‌‌زمان عملیات لاینینگ هم در حال انجام است که برای این منظور 13 قالب در پروژه در حال استفاده است که بنا داریم این تعداد را تا اردیبهشت به 25 دستگاه ارتقا دهیم و بکارگیری این تعداد قالب در یک پروژه به صورت همزمان بی سابقه است.

وی در توضیح آخرین وضعیت قطعه چهار این آزادراه عنوان کرد: مراحل ایمن سازی این قطعه پایان یافته و سایر بخش‌های جاده نیز بررسی شده است وتمامی نواقص آن با بتن پاشی، میخ کوبی و یا نصب سازه های بزرگ فلزی 100 درصد مرتفع شده است.

نورزاد با اشاره به پیشرفت 59 درصدی حفاری تونل شرقی البرز اظهار داشت: در قطعه دو این آزادراه عمده‌ترین موضوع حفاری تونل بلند البرز به طول شش کیلومتر و 400 است که دو پیمانکار و 107 دستگاه ماشین‌آلات و  334نفر نیروی انسانی در این منطقه فعال هستند و تاکنون 3 هزار و 778 متر آن حفاری شده است.

وی افزود: مطالعات تکمیلی طراحی تونل نیز از سوی پیمانکار ایتالیایی با 60 درصد پیشرفت فیزیکی ادامه دارد.

نورازد در توضیح عملیات احداث منطقه سه این آزادراه عنوان کرد:  مقرر است در منطقه سه آزادراه تهران- شمال به طول 47 کیلومتر حدفاصل پل زنگوله تا سه راهی دشت نظیر  مشاور طراح انتخاب شود.

معان وزیر راه و شهرسازی درانتها یادآور شد: هم اکنون قرارداد نظارت بر اجرای تونل شرقی البرز، مطالعات مرحله دوم الکتریکال و مکانیکال منطقه یک، زیباسازی منطقه یک، برگزاری مناقصه محدود برای مشاور و کارگزاری جهت تامین برق در طول مسیر منطقه یک، برگزاری مناقصه اتصال منطقه یک به منطقه دو و جاده موجود چالوس- تهران و... در حال انجام است.

شناسه مطلب : 3539|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *