ب
ب

گشایش گره کور آزادراه قزوین- رشت

معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها: به منظور تسهیل سفرهای نوروزی در صورت تامین اعتبار مورد نیاز 3/2 کیلومتر باند چپ آزادراه منجیل- رودبار که شامل هزار و 500 متر تونل است تا پایان سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، حسن احمدی نوری صبح امروز در بازدید از  آزادراه منجیل- رودبار این پروژه را یکی از مهمترین پروژه‌های آزادراهی شرکت ساخت وتوسعه عنوان کرد و گفت: این مسیر در رفع گره ترافیکی آزادراه قزوین- رشت و مناطق شمالی کشور بالاخص در ایام نوروز حایز اهمیت است و تلاش ما این است تا پایان سالجاری و آغاز سفرهای نوروزی در دسترس هموطنان قرار گیرد.

معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها با اشاره به پیشرفت فیزیکی 60 درصدی این پروژه اظهار داشت: در این بخش از مسیرکه 3/2 کیلومتر است، بیش از 3 هزار متر تونل دارد که عملیات اجرایی 2 هزار و 622 متر حفاری فوقانی و یک هزار و 39 متر حفاری تحتانی آن انجام شده است.

وی افزود: کل 11 کیلومتر این پروژه دارای 8 هزار و 127 متر تونل و 3 هزار و 300 متر پل در هر دو باند رفت و برگشت است.

 احمدی نوری تاکید کرد: آزادراه منجیل- رودبار به طول 11 کیلومتر بخشی از آزادراه قزوین- رشت به طول137 کیلومتر است که 127 کیلومتر آن در حال بهره‌برداری است و احداث3/2 کیلومتر باقیمانده آزادراه از لحاظ صعوبت اجرا و عملیات تکمیلی با ساخت 127 کیلومتر برابری می‌کند وشامل 5 تونل و 4 پل بزرگ دره‌ای و رودخانه‌ای است.

معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها تصریح کرد: عملیات احداث 11 کیلومتر باقیمانده آزادراه در دو قطعه پیش‌بینی شده است که 3/2 کیلومتر آن در حال اجرا و باقیمانده مسیر در مرحله تکمیل مطالعات است و در زمینه سرعت اجرا رکورد  حفاری 2 هزار و 700 متر تونل طی 12 ماه را دارا است.

احمدی نوری نقش این آزادراه را در کاهش ترافیک قزوین به سمت رشت را بسیار مهم ارزیابی کرد و خاطر نشان ساخت:  این آزادراه موجب تسهیل ترافیک عبوری منجیل به رودبار خواهد شد و زمان سفر را در روزهای عادی 1 ساعت و در ایام تعطیل و پرترافیک تا 3 ساعت کاهش خواهد داد.

معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها اضافه کرد: برآورد اولیه این پروژه یک هزار و 800 میلیارد ریال است که تاکنون 800 میلیارد ریال آن هزینه شده است.

شناسه مطلب : 3530|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *