ب
ب

آغاز ریل گذاری راه آهن قزوین-رشت در ایستگاه رشت

معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز ریل گذاری راه آهن قزوین-رشت در ایستگاه رشت خبر داد و گفت: 40 کیلومتر این مسیر از سمت ایستگاه قزوین ریل گذاری شده است و امروز شاهد آغاز ریل گذاری این خط ریلی از ایستگاه رشت هستیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علی نورزاد ضمن اعلام این خبر افزود: راه آهن قزوین رشت به طول 164 کیلومتر یکی از مهمترین خطوط ریلی در دست احداث در کشور  و دارای پیشرفت فیزیکی 93 درصدی در  بخش زیرسازی است که همزمان عملیات ریل‌گذاری نیز در آن در دست انجام است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه میزان اعتبار هزینه شده در این پروژه را تا کنون هزار و 90 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: اعتبار امسال این پروژه 286 میلیارد تومان بوده که تا کنون 170میلیارد تومان آن تخصیص یافته است و پیش بینی می شود که برای اتمام این خط ریلی به مبلغی معادل 420 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

نورزاد عملیات راهسازی در مناطق شمالی کشور را به لحاظ شرایط ویژه جغرافیایی دارای پیچیدگی‌های خاصی دانست و اظهار داشت: تلاش برای حفظ بافت اکولوژیک منطقه و کمترین آسیب زیست محیطی از یک سو و گستردگی مناطق مسکونی و کشاورزی از سوی دیگر سبب می شود تا عملیات راهسازی در این مناطق با مسائل و موانع گوناگونی مواجه شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: همین عامل سبب کار شبانه روزی در مناطق حساس و گلوگاهی راه‌آهن قزوین-رشت شده است تا عملیات اجرایی مطابق برنامه زمان بندی پیش رود.  

وی در تشریح مسیر راه آهن قزوین-رشت یادآور شد: این خط ریلی از شهرستان تاکستان از خط آهن اصلی تهران _ تبریز منشعب شده و با گذر از محدوده کوهین _ شیرین سو به سمت شهرستان های لوشان و منجیل ادامه مسیر می دهد و سپس با گذر از کنار شهرستان رودبار، امامزاده هاشم به شهر رشت در استان گیلان ختم می شود.  22 کیلومتر تونل و 13 کیلومتر پل خاص نیز در این مسیر وجود دارد.  

 

شناسه مطلب : 3528|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *