ب
ب

با دستور رئیس جمهور آزادراه ساوه-همدان افتتاح شد

آخرین بخش آزادراه ساوه-همدان با دستور رئیس جمهور افتتاح شد و از این پس تهران و همدان 50 کیلومتر نزدیک تر می شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، صبح امروز همزمان با بهره‌برداری 138 طرح استانی با دستور رئیس جمهور، بخش پایانی آزادراه ساوه-همدان به طول 28 کیلومتر افتتاح شد.

آزادراه ساوه-همدان 175 کیلومتر طول دارد که قطعه نخست آن از 25 کیلومتری ساوه آغاز و تا گردنه دخان به طول 90 کیلومتر و قطعه دوم این آزاد راه از گردنه دخان تا همدان به طول 85 کیلومتر است.

این آزادراه که بخشی از آزاد راه کربلا به حساب می آید، تکمیل کننده شبکه بزرگراهی آسیائی و کریدور شرق و غرب کشور است و تکمیل آن ارتباط مناسبی میان راه های استان مرکزی و دسترسی سریع مناطق مرکزی به غرب کشور برقرار می شود.

بنابر این گزارش بهره برداری از آزادراه ساوه-همدان یکی دیگر از ثمره های مشارکت و همکاری بخش خصوصی با دولت به حساب می آید که با مشارکت 50 درصدی دولت و 50درصدی بخش خصوصی و با هزینه تمام شده 518 میلیارد تومان به سرانجام رسیده است. سرمایه‌گذار این پروژه خواهد توانست در دوره بهره‌برداری 22ساله از درآمدهای حاصل از این آزادراه اعم از عوارض، مجتمع های خدماتی و رفاهی و گردشگری، تبلیغات جاده ای و.... منتفع شود.

تسهیل در عبور و مرور مسافران بین تهران و همدان، کاهش 50 کیلومتری مسیر، کاهش خطرهای جاده ای به ویژه حد فاصل دخان-تجرک که بر اساس آمار موجود بیشترین حوادث و تلفات جاده ای را در استان همدان دارا است، کاهش زمان سفر حدود یک ساعت برای ماشین های سواری، صرفه‌جویی در مصرف سوخت وکاهش استهلاک وسایل نقلیه از جمله مزایای احداث این آزادراه است.

آزاد راه ساوه - همدان یکی از مهم‌ترین محورهای مواصلاتی استان همدان و نیز غرب کشور است که با بهره‌برداری کامل از آن، به طور قطع روند سرمایه گذاری،گردشگری و توسعه منطقه شتاب می گیرد.

شناسه مطلب : 3524|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *