ب
ب

افتتاح کنارگذر فیروز آباد در استان فارس

معاون ساخت وتوسعه راه‌ها گفت: کنارگذر فیروز آباد، تقاطع هم‌سطح ابتدایی مسیر و تبادل فراشبند در استان فارس با اعتبار 215 میلیارد ریال و به طول 10 کیلومتر به مناسبت ایام مبارک پیروزی انقلاب به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خیرالله خادمی ضمن اعلام این خبر افزود: با توجه به موقعیت ویژه پارس جنوبی و اهمیت دسترسی سریع و ایمن به مناطق مرکزی این پروژه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: این پروژه در مسیر کریدور جنوب- شمال، جنوب غرب کشور واقع شده است و بخشی از مسیر عسلویه- فیروزآباد- شیراز است که منطقه پارس جنوبی را به مرکز و شمال کشور متصل می‌کند.

معاون ساخت وتوسعه راه‌ها ارتقاء مشخصات محور 350 کیلومتری عسلویه- جم- فیورزآباد- کوار- شیراز را به عنوان کوتاه‌ترین مسیر اتصال عسلویه به مرکز کشور را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: طرح احداث باند دوم بزرگراه عسلویه- جم- فیروزآباد- شیراز در دست احداث است که تا کنون 140 کیلومتر آن به بزرگراه تبدیل شده است  و با افتتاح کنارگذر فیروزآباد حدود 10 کیلومتر به مسیر این بزرگراه افزوده شد.  

خادمی افزایش ایمنی، کاهش زمان سفر تا 30 دقیقه، کاهش طول مسیر و توزیع ترافیک سنگین محور فوق را به کنارگذر که پیش از آن از معابر شهر فیروز آباد عبور می‌کرد را از دیگر مزایای این پروژه دانست.

شناسه مطلب : 3519|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *