ب
ب
در صورت تامین اعتبار؛

25 کیلومتر از آزادراه کنار گذر جنوبی تهران تا پایان سال آماده پخش آسفالت خواهد بود

معاون وزیر راه و شهرسازی: 25 کیلومتر از آزادراه کنارگذر جنوبی تهران در قطعه 4 که عملیات اجرایی آن تیرماه سالجاری آغاز شده است در صورت تامین منابع مورد نیاز تا پایان سال آماده پخش آسفالت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور علی نورزاد ضمن اعلام این خبر گفت: ساخت این کنارگذر یکی از مهمترین مطالبات پایتخت‌نشینان، رانندگان و مسافران کریدور غرب به شرق بوده است که عملیات اجرایی آن تیرماه امسال آغاز شده است.

وی افزود: این آزادراه به طول 158 کیلومتر در استان های قزوین، تهران، مرکزی و البرز قرار دارد که شروع آن آبیک قزوین و انتهای پروژه چرمشهر ورامین است. طول آن در استان قزوین 7 کیلومتر، استان مرکزی 17 کیلومتر، استان البرز 49 کیلومتر و در محدوده استان تهران 85 کیلومتر در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره  نقش پدافند غیر عامل بودن این آزادراه برای پایتخت عنوان کرد: این آزادراه باعث انتقال ترافیک عبوری از تهران به خارج از آن و ایجاد ارتباط بین کریدورهای مرتبط می شود و نقش موثری در کاهش بار ترافیکی کریدورهای شرقی- غربی دارد و دسترسی سریع و ایمن استان‌های شمالی و شمال غربی کشور به مرکز، شرق و جنوب کشور را فراهم می‌کند.

نورزاد در ادامه عنوان کرد: 25 کیلومتر از مسیر حدفاصل تقاطع آزادراه تهران- قم با آزادراه حرم تا حرم در محدوده چرمشهر در صورت تامین اعتبار  تا پایان سالجاری به مرحله پخش آسفالت خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت کلیدی این آزادراه برای پایتخت اظهار داشت: این آزادراه موجب تکمیل، تسهیل و افزایش ایمنی ارتباط آزادراه های غرب و جنوب شرق کلان شهر تهران می شود و موجب کاهش 90 دقیقه ای طول زمان سفر برای خودروهای نقلیه سبک و 110 دقیقه ای برای خودروهای نمیه سنگین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به پیشرفت 4/5 درصدی احداث این آزادراه گفت: در حال حاضر مطالعات فاز1 مصوب شده است، مطالعات فاز 2 در قطعه 4 در حال بررسی است و عملیات اجرایی در قطعات دوم و چهارم همزمان با آغاز رسمی عملیات اجرایی شروع شده است.

شناسه مطلب : 3474|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *