ب
ب
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

حفاظت از ایستگاه تحقیقاتی دیم کشور در آزادراه مراغه- هشترود


معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از آزادراه مراغه- هشترود گفت: با بررسی های صورت گرفته مقرر شد تا بخشی از این مسیر در قطعه 1 که از ایستگاه تحقیقات کشاورزی دیم کشور عبور می کند با حفظ کاربری این زمین ها و ایجاد کمترین خسارت احداث شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور دکتر علی نورزاد در بازدید از  پروژه ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت آزادراه مراغه- هشترود و کمک های شایان توجه مردم منطقه در واگذاری زمین های واقع در مسیر به دولت، عملیات اجرایی این آزادراه در قطعه یک در حال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: این آزادراه به طول 92 کیلومتر در قالب 4 قطعه در حال انجام است که قطعه اول به طول 26 کیلومتر تا کنون 3 درصد پیشرفت فیزیکی دارد،  مرحله اول و دوم مطالعات قطعه دو و سه این پروژه در دست اقدام است و  قطعه 4 نیز در مرحله پایان مطالعات و تهیه برآورد است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: با بررسی های صورت گرفته مقرر شد تا بخشی از مسیر آزادراه مراغه- هشترود در قطعه 1 که از ایستگاه تحقیقات کشاورزی دیم کشور عبور می کند با حفظ کاربری این زمین ها و ایجاد کمترین خسارت احداث شود.

نورزاد با اشاره به کاهش 9 کیلومتری طول مسیر عنوان کرد: احداث این آزادراه موجب کاهش 24 دقیقه ای زمان سفر برای وسایل نقلیه سبک و 43 دقیقه ای برای وسایل نقلیه سنگین می شود و همچنین 123 میلیون لیتر در مصرف بنزین و 294 میلیون لیتر در مصرف گازوییل در طول بهره برداری 20 ساله آزادراه صرفه جویی خواهد شد.

وی افزود: با احداث این آزادراه در طول 20 ساله دوره بهره برداری 353 میلیارد ریال در زمان سفر، 385 میلیارد ریال در مصرف بنزین و 922 میلیارد ریال در مصرف گازوییل صرفه جویی خواهد شد که  رقمی معادل یک هزار و 660 میلیارد ریال است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در انتها یادآور شد:  برای اتمام این پروژه 8 هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که پیش بینی می شود  در صورت تامین اعتبار تا سال 1395 به اتمام برسد.

 

 

شناسه مطلب : 3461|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *