ب
ب
معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها خبر داد

شهروند محوری زیرساخت توسعه آزادراه‌ها

معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها گفت: در راستای سیاست‌های دولت و وزارت راه و شهرسازی ،آزادراه‌ها مبتنی بر موازین حقوق شهروندی در کلیه مراحل اعم از مطالعه، ساخت، بهره‌برداری و نگهداری احداث می‌شود تا هموطنان از شبکه آزادراهی ایمن، روان و سریع برخوردار شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور: حسن احمدی نوری در آستانه برپایی پنجمین نمایشگاه راه و شهرسازی و صنایع وابسته گفت: نمایشگاه امسال بستر مناسبی برای تبیین شاخص‌های حقوق شهروندی و رعایت آن در احداث آزادراه‌‌ها است تا از این مسیر گام‌های عملی در راستای سیاست‌های شهروند محور در پروژه‌های زیرساختی برداشته شود.

معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها با اشاره به افتتاح آزادراه قم- گرمسار با تاکید بر این معیارها افزود: این آزادراه‌ها با رعایت کامل مسایل زیست محیطی و کاهش گازهای گلخانه‌ای و مبتنی بر شاخص های در نظر گرفته شده در حفظ حقوق شهروندی احداث شده است که تنها 2 هزار و 600 میلیارد ریال صرفه‌جویی سالانه با کاهش گازهای گلخانه‌ای از طریق احداث این آزادراه صورت می‌گیرد.

احمدی نوری کاهش مصرف سوخت به واسطه کاهش مسیرها و احداث محورهای جدید را از دیگر مصادیق بارز در احداث آزادراه‌ها با تاکید بر حقوق شهروندی دانست و عنوان کرد: افزایش ایمنی، کاهش مسیر و تسهیل رفت‌و‌آمد از جمله کارکردهای اصلی احداث آزادراه‌ها است که کاملا منطبق با تحقق حقوق شهروندان در احداث پروژه‌های زیرساختی است.

وی با اشاره به احداث آزادراه حرم تا حرم به عنوان اولین پروژه‌ با رعایت موضوع‌های معماری و منظر راه اظهار داشت: توجه به منظر راه به معنای رعایت ویژگی‌های خاص معماری، فرهنگی و زیست محیطی هر منطقه در ساخت راه‌ها از مسایل مهمی است که در پروژه‌های آزادراهی رعایت شده است و در ساخت تونل‌ها، پل‌ها مجتمع‌های گردشگری و رفاهی آزادراه حرم تا حرم کاملا مشهود است.

احمدی نوری با اشاره به بازیافت گرم در نگهداری آزادراه‌ها تاکید کرد: در زمینه احداث و نگهداری آزادراه‌ها سعی بر آن است تا با استفاده از تکنولوژی‌های نوین و به منظور پاسداشت رودخانه‌ها و معادن و با استفاده از سیستم بازیافت گرم، کمترین آسیب به محیط زیست وارد شود و هم در استفاده از ذخایر طبیعی کشور صرفه‌جویی گردد.

معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها رویکرد شرکت ساخت وتوسعه برای حضور در نمایشگاه امسال را تجربه‌ای نو و کاربردی دانست و اظهار داشت: رویکرد شرکت ساخت وتوسعه در راستای ارایه عملکردها بر پایه حفظ حقوق شهروندی تجربه‌ای نوین در نمایشگاه امسال است که معاونت ساخت وتوسعه آزادراه‌ها با تمام توان در این عرصه حضور خواهد یافت.

 

شناسه مطلب : 3397|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *