ب
ب
همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری/3

هزار و 100 کیلومتر آزادراه آماده سرمایه‌گذاری در ایران

معاون ساخت وتوسعه آزادراه ها در آستانه برپایی همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری از معرفی 5 طرح آزادراهی به طول 1هزار و 100کیلومتر و به ارزش بیش 2 و نیم میلیارد یورو خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور حسن احمدی نوری در آستانه برپایی این همایش ضمن اعلام این خبر گفت: سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل به ویژه آزادراه‌ها در شرایط فعلی و با توجه به موقعیت ممتاز ایران در منطقه از اهمیت بسزایی برخوردار است و شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل کشور از فرصت پیش آمده برای این همکاری استقبال خواهد کرد.

معاون ساخت وتوسعه آزادراه ها از معرفی 5 پروژه آزادراهی در این همایش خبر داد و اظهار داشت: پروژه‌های آزادراهی کلیدی که جزو کریدورهای مصوب بین‌المللی هستند، در این همایش ارایه خواهد شد تا در سریع ترین زمان ممکن کریدورهای عبوری بین‌المللی کشور در بخش آزادراهی تکمیل و به بهره‌بردرای برسد.

وی افزود: آزادراه‌های اندیمشک-اهواز به طول 130 کیلومتر، همدان-کرمانشاه به طول 180 کیلومتر، سیرجان-بندرعباس به طول 355 کیلومتر، شیراز-بوشهر به طول 220 کیلومتر و قم-سلفچگان-اراک به طول 120 کیلومتر آزادراه‌های آماده سرمایه گذاری هستند که به غیر از آزادراه همدان- کرمانشاه که در کریدور آزادراه‌های آسیایی واقع شده همگی در کریدور شمالی- جنوبی مصوب کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد قرار  گرفته و از جایگاه مهمی در این کریدوربرخوردارند.

معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها هزینه احداث این پروژه‌ها را بیش از 2 و نیم میلیارد یورو عنوان کرد و اظهار داشت: با در نظر گرفتن شرایط و تسهیلات ویژه‌ برای سرمایه‌گذاران و مشوق‌های لازم سودآوری و امنیت لازم برای این همکاری از سوی دولت تضمین خواهد شد.

احمدی نوری در پایان تاکید کرد: علاوه بر طرح‌های ارایه شده پروژه‌های دیگری نیز موجود است که در صورت تمایل سرمایه‌گذاری قابل مذاکره است و فرصت‌های ارایه شده تنها بخشی از ظرفیت های موجود است.

شناسه مطلب : 3379|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *