ب
ب
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها:

آغاز عملیات راه اتصالی مجتمع گل گهر به بزرگراه بندرعباس- سیرجان

عملیات راه اتصالی مجتمع صنعتی- معدنی گل‌گهر سیرجان به بزرگراه بندرعباس- سیرجان با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی ضمن اعلام این خبر افزود: این مسیر به طول 37 کیلومتر، موجب کاهش حدود 60 کیلومتری مسیر گل‌گهر به مجتمع بندری شهید رجایی بندرعباس خواهد شد و صرفه‌جویی قابل توجهی در مصرف سوخت و هزینه حمل و نقل مواد  صنعتی-معدنی از گل‌گهر به بندر شهید رجایی را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به ترافیک سنگین محور گل‌گهر- سیرجان خاطر نشان کرد: مسیر فعلی به دلیل رفت و آمد روزانه جمع کثیری از مردم سیرجان به مجتمع گل‌گهر برای کار و همچنین تردد کامیون‌ها‌ و وسایل نقلیه سنگین همواره از ترافیک سنگینی برخوردار است، لذا با احداث این مسیر جدید علاوه بر صرفه‌جویی در زمان سفر از شدت ترافیک محور مذکور کاسته خواهد شد و ایمنی هم بالاتر خواهد رفت.

 معاون ساخت وتوسعه راه ها هزینه اجرای این پروژه را 500 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت:‌ با توجه به توافق سه جانبه تامین اعتبار راه اتصالی گل‌گهر به بزرگراه سیرجان- بندرعباس با سهم 50 شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل وزرات راه و شهرسازی، 25 درصدی شرکت صنعتی- معدنی گل‌گهر و 25 درصدی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایران احداث می‌شود و در صورت تامین به موقع اعتبارات ظرف مدت 24 ماه تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

گفتنی است این راه علاوه بر کاهش فاصله حمل مواد معدنی و صنعتی مجتمع گل‌گهر سیرجان به سمت بندرعباس موجب کاهش زمان سفر برای خودروهایی که از شرق استان فارس و شهرهای استهبان و قطرویه به سمت بندرعباس سفر می‌کنند نیزخواهد شد.

شناسه مطلب : 3330|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *