ب
ب
گامی دیگر در تحقق استراتژی بهره برداری مرحله ای از پروژه ها

80 کیلومتر بزرگراه در کریدور غرب به شرق افتتاح شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح 80 کیلومتر بزرگراه در کریدور غرب به شرق کشور در استان کرمان با اعتبار 790 میلیارد ریال با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: محور شیراز-استهبان-قطرویه-سیرجان-کرمان به طول 570 کیلومتر بخشی از کریدور غرب به شرق کشور است که امروز شاهد بهره برداری از 80 کیلومتر از این مسیر بودیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علی نورزاد افزود: این کریدور استان های جنوب غربی کشور را به نواحی شرقی از جمله استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان وصل می کند و اهمیت فراوانی در تکمیل شبکه حمل و نقل و اتصال استان های مرزی شرق و غرب کشور دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی واقع شدن مجتمع معدنی گل گهر سیرجان در این مسیر را موجب اهمیت دوچندان این محور عنوان کرد و گفت: ترافیک عبوری بالای مسیرهای منتهی به سیرجان سبب شد تا تکمیل پروژه باند دوم بزرگراه سیرجان-گل گهر در اولویت برنامه شرکت ساخت و توسعه قرار گیرد و امروز شاهد افتتاح این بخش مهم به طول 43 کیلومتر با اعتبار 540 میلیارد ریال بودیم.

نورزاد ادامه داد: در بخش دیگری از کریدور مذکور، امروز آخرین بخش پروژه باند دوم بزرگراه سیرجان-کرمان به طول 37 کیلومتر و با اعتبار 250 میلیارد ریال افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه یادآور شد: در اوایل سال جاری نیز 80 کیلومتر از کریدور شیراز-استهبان-قطرویه-سیرجان-کرمان در استان فارس با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

نورزاد با تاکید بر استراتژی شرکت ساخت و توسعه در بهره برداری مرحله ای از قطعات مختلف پروژه های در حال ساخت مانند اولویت در اجرای یک باند از پروژه و اجرای باند دوم همزمان با عبور ترافیک از باند اول اظهار داشت: با این روش بخشی از گره های ترافیکی مسیرهای در دست احداث رفع و از سرمایه گذاری انجام شده در زیرساخت ها برای رفع مشکلات ترافیکی زودتر استفاده می شود که بهره برداری از این پروژه ها نیز در راستای تحقق همین هدف صورت پذیرفت.

شناسه مطلب : 3323|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *