ب
ب
معاون وزیر راه و شهرسازی:

باند دوم بزرگراه ساوه- بویین زهرا فردا افتتاح می‌شود

همزمان با هفته دولت و با حضور وزیر راه و شهرسازی بزرگراه چهارخطه ساوه- بویین زهرا به طول 28 کیلومتر با صرف هزینه‌ای معادل 300 میلیارد ریال به عنوان حلقه اتصال شبکه بزرگراه شمال و شمال غرب به جنوب و مرکز کشور، فردا به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور علی نورزاد ضمن اعلام این خبر گفت: محور ساوه- بویین زهرا- قزوین به طول 140 کیلومتر یکی از راه‌های مهم استان مرکزی و قزوین است که ارتباط ترافیکی شمال و شمال غرب را با مناطق مرکزی و جنوب کشور برقرار می‌سازد و کوتاه‌ترین مسیر برای اتصال مرکز به شمال کشور است.

مدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: این محور به طول 80 کیلومتر مشتمل بر دو قطعه است که 45 کیلومتر آن در استان مرکزی، 35 کیلومتر دیگر آن در استان قزوین قرار دارد که در حال حاضر 28 کیلومتر  آن واقع در استان مرکزی آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: قطعه ب این محور نیز با پیشرفت فیزیکی حدود 70 درصد در دست اجرا است که در سه راهی بویین زهرا خاتمه می‌یابد.  گفتنی است محور قزوین- بویین زهرا به طول 60 کیلومتر نیز در سنوات گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

نورزاد با اشاره به نقش کلیدی این محور پرترافیک و مهم اظهار داشت: تکمیل شریان بزرگراهی کشور و اتصال شمال و شمال غرب به جنوب و مرکز کشور از طریق این بزرگراه علاوه بر تسهیل ترانزیت کالا و مسافر، ترافیک محورهای پر رفت و آمد و مراکز جمعیتی نزدیک به پایتخت را نیز کاهش می‌دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزایش ایمنی و کاهش آمار بالای تصادفات در این محور، کاهش زمان سفر، کاهش طول مسیر و ارتباط شبکه آزادراهی شمالی و جنوبی کشور را از دیگر مزایای این پروژه دانست.

شناسه مطلب : 3305|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *