ب
ب

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه های استان سمنان

کریدور شمال-جنوب و شتاب بیشتر با حمایت هیات دولت
معاون وزیر راه و شهرسازی با سفر به استان سمنان از 18 پروژه زیرساختی حمل و نقل واقع در این استان و مسیرهای منتهی به آن بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، معاون وزیر راه وشهرسازی با سفر به استان سمنان از پروژه های اتصالی به این استان و پروژه هایی چون کمربندی سمنان، تقاطع همسطح ورودی سرخه، عملیات تکمیلی قطعه 4 بزرگراه سمنان-دامغان، کنارگذر جنوبی دامغان، راه اصلی میامی-جاجرم، تقاطع غیر هم سطح ورودی جاجرم-میامی، تقاطع غیرهم سطح ورودی شرقی و غربی گرمسار و... بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند احداث این پروژه ها قرار گرفت.

علی نورزاد در حاشیه این بازدید بودجه تخصیصی به استان سمنان در بخش حمل و نقل را در سال جاری 140 میلیارد تومان اعلام و ابراز امیدواری کرد که با این اعتبار بتوان گشایش قابل توجهی در رفع گره های ترافیکی و اصلاح نقاط حادثه خیز محورهای این استان ایجاد کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی راه اصلی دامغان-گلوگاه را به عنوان حلقه مفقوده کریدور شمال-جنوب از جمله مسیرهای دارای اولویت وزارت راه در این استان دانست و گفت: این مسیر به عنوان بخش مغفول از کریدور شمال-جنوب محسوب می شود که با بهره برداری از آن بندر شهید رجایی در خلیج فارس به بندر امیرآباد در استان مازندران متصل خواهد شد.

وی اضافه کرد: این کریدور به طول هزار و 300 کیلومتر با حرکت میانبر از استان های یزد و سمنان و حذف برخی از استان های واقع در مسیر فعلی  مسیر اتصال این دو بندر اقتصادی را 200 کیلومتر کوتاهتر می کند و کوتاه ترین مسیر اتصال شمال به جنوب کشور به حساب می آید. 

نورزاد  در تشریح این کریدور یادآور شد: این راه هم اکنون از مسیر بندر شهید رجایی تا یزد به شکل بزرگراهی زیرعبور است و در ادامه تا شهر دامغان به صورت راه اصلی ادامه دارد که از دامغان به گلوگاه به عنوان حلقه مفقوده این کریدور در دست احداث است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه طول این مسیر را 110 کیلومتر عنوان کرد و گفت: عملیات اجرایی این محور از سمت استان سمنان 21 کیلومتر و عملیات اجرایی آن از سمت مازندران به طول 89 کیلومتر است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه کاهش مصرف سوخت، کاهش استهلاک خودروها، کاهش آلاینده های زیست محیطی، کاهش زمان سفر و جلوگیری از اتلاف منابع را از دیگر مزایای احداث راه اصلی دامغان-گلوگاه عنوان کرد.

همچنین در این بازدید استاندار سمنان ضمن اشاره  بر اهمیت راه اصلی دامغان-گلوگاه در تکمیل کریدور شمال-جنوب کشور تاکید کرد: مهمترین خواست مسئولین و مردم استان سمنان از وزارت راه و شهرسازی و دولت تدبیر و امید در بخش حمل و نقل تکمیل کریدور شمال و جنوب است و امیدواریم تا در سفر هیئت دولت به این استان یکی از مصوبات اصلی در راستای تامین اعتبار مناسب برای این محور باشد تا هر چه سریعتر این کریدور تکمیل شود.

شناسه مطلب : 3268|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *