ب
ب
آغاز عملیات اجرایی آزادراه آبیک- چرمشهر

وزیر راه و شهرسازی: اتصال شبکه آزادراهی ایران به کشورهای همسایه

وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات اجرایی آزادراه آبیک- چرمشهر گفت: اتصال شبکه آزادراهی ایران به کشورهای همسایه از برنامه‌های مهم وزارت راه و شهرسازی در تحقق اهداف جامع حمل ونقل است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، ساعاتی قبل کلنگ آغاز عملیات اجرایی آزادراه آبیک- چرمشهر با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی به زمین زده شد.

در این مراسم عباس آخوندی با تاکید بر نقش کلیدی محورهای مواصلاتی تهران در مسیرهای ترانزیتی شرق به غرب و جنوب به شمال گفت: با توجه به قرار گرفتن محورهای مواصلاتی تهران در کریدورهای بین‌المللی شرق- غرب، شمال- جنوب و شبکه بزرگراهی آسیایی بخش اعظمی از این ترافیک وارد حوزه‌های نزدیک به این منطقه می‌شود و با نگاهی به آمار، از حدود 213 هزار کیلومتر محورهای فعال در کشور 50 هزار کیلومتر در منطقه مرکز قرار گرفته است که فشار قابل توجهی از حجم ترافیک را متحمل می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت آزادراه آبیک- چرمشهر گفت: این آزادراه از نظر ترانزیت داخلی و بین‌المللی بسیارحایز اهمیت است و با اتصال این آزادراه به شبکه آزادراهی داخل کشور از طریق مرند- بازرگان به ترکیه و سپس راه‌های بین‌المللی متصل خواهد شد و با بهره‌برداری از آن یکی از اصلی‌ترین گره‌های ترافیکی منطقه باز می‌شود.

 وی در ادامه از برنامه‌های دولت در راستای افزایش شبکه حمل و نقل آزادراهی کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر 2300 کیلومتر آزاد‌راه فعال داریم که باید به 5200 کیلومتر افزایش یابد. البته در برنامه‌های بلند‌مدت و طرح جامع حمل‌و‌نقل این عدد باید به بیش از 10 هزار کیلومتر برسد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اگر بخواهیم بحث ایفای نقش جدی ایران در ترانزیت منطقه را از شعار به عمل تبدیل کنیم، باید شبکه 5 هزار کیلومتری آزادراه‌ها، 20 هزار کیلومتری بزرگراه‌ها و 23 هزار کیلومتری راه‌های اصلی به یکدیگر متصل شده و تمام نقاط مهم کشور را تحت پوشش خود قرار دهد که امیدواریم این مهم با مشارکت بخش خصوصی عملیاتی گردد.

شناسه مطلب : 3227|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *