ب
ب
وزیر راه و شهرسازی:

اتصال 6 مرکز استان به شبکه ریلی کشور

وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه‌های ریلی ۶ شهر مرکز استان از جمله رشت، تبریز، ارومیه، همدان، کرمانشاه و سنندج در حال انجام است که امیدوارم طی ۲ سال آینده شبکه پوشش ریلی کشور توسعه یابد و استان های بیشتری به شبکه سراسری راه‌آهن متصل شوند.

عباس آخوندی افزود: علی‌رغم همه تنگناهای مالی به هیچ وجه اجازه ندادیم و نخواهیم داد چرخه فعالیت‌های اقتصادی حمل و نقل در حوزه زیرساخت‌ها، ناوگان و بخش مسکن متوقف شود.

وی درباره عملکرد دولت در حوزه‌های راه و شهرسازی اظهار کرد: دولت در شرایط بسیار سختی مسئولیت کشور را پذیرفت؛ در شرایطی که کشور در تنگنای مالی بود و بودجه کشور در وضعیت بحرانی قرار داشت؛ ضمن اینکه در حوزه نظام بانکی قدرت وام دهی بانک‌ها بسیار کم بود.
وی افزود: در حالی که شاهد نارسایی و ناکارآمدی سیستم‌های بانکی در جهت تامین مالی بودیم، تعهد بسیار بزرگی در حوزه حمل و نقل داشتیم، به طوری که بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه ناتمام در حوزه حمل و نقل هوایی، ریلی، دریایی و جاده‌ای وجود داشت.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح نیمه تمام پروژه مسکن مهر نیز از دیگر مشکلات پیش رویی وزارت راه و شهرسازی بود، گفت: این در حالی است که دولت در نظر داشت سیاست‌هایی اتخاذ ‌کند که منجر به افزایش تورم نشود؛ بنابراین به دنبال استقراض از منابع بانک مرکزی نبود چراکه در این شرایط پایه پولی کشور افزایش پیدا می‌کرد. در شرایط تنگناهای مالی و بانکی دولت توانست کشور را به خوبی مدیریت کند.
آخوندی ادامه داد: در وزارت راه و شهرسازی افرادی که آشنا به علم اقتصاد حمل و نقل و زیرساخت‌ها هستند بر این باورند که با توجه به شرایط اقتصادی بخش راه و شهرسازی وضعیت قابل قبولی دارد.

آغاز عملیات ساخت ۱۰۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور
آخوندی با بیان اینکه در حوزه راه‌ها نیز اتفاقات بسیار خوبی رخ داده است گفت: در این بخش علی‌رغم تمام تنگناهای مالی در جهت بهسازی روکش‌ راه‌ها و توسعه راه‌های کشور، در سال گذشته ۱۰ میلیون تن آسفالت که بیش از دو برابر سال گذشته بود مورد استفاده قرار گرفت.
وی افزود: عملیات اجرایی بیش از هزار کیلومتر آزادراه طی یکسال گذشته آغاز شده این در حالی است که طول کل آزادراه‌های ایران فقط ۲ هزار کیلومتر است؛ در این شرایط با مشارکت بخش خصوصی بیش از ۵۰ درصد طول آزادراه‌های فعلی اقدام به احداث آزادراه جدید کردیم.

۶ مرکز استان به شبکه ریلی کشور متصل می‌شوند
آخوندی با بیان اینکه پروژه های بسیار مهمی در این دوره فعال شده است گفت: پروژه‌های ریلی ۶ شهر مرکز استان از جمله رشت، تبریز، ارومیه، همدان، کرمانشاه و سنندج در حال انجام است که امیدوارم طی ۲ سال آینده شبکه پوشش ریلی کشور توسعه یابد و استان های بیشتری به شبکه سراسری راه‌آهن متصل شوند.
وی گفت: در حوزه نوسازی ناوگان ریلی نیز اقدامات خوبی رخ داده و اقدامات جدیدی نیز در حال انجام است.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

شناسه مطلب : 3209|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *