ب
ب
معاون وزیر راه و شهرسازی:

فردا عملیات اجرایی آزادراه سبزوار-نیشابور-مشهد آغاز می شود

کاهش 30 کیلومتری مسیر و 60 دقیقه ای زمان سفر
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: فردا عملیات اجرایی آزادراه حرم تا حرم حدفاصل سبزوار-نیشابور-مشهد با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز می شود که با احداث آن شاهد کاهش 30 کیلومتری مسیر، 60 دقیقه ای زمان سفر، صرفه جویی 550 میلیون لیتر در مصرف بنزین و گازوئیل و جمعا صرفه جویی اقتصادی معادل 18 هزار و 520 میلیارد ریال خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علی نورزاد ضمن اعلام این خبر افزود: امروز شاهد آن هستیم که تدابیر اتخاذ شده در دولت تدبیر و امید  سبب تمایل بخشهای غیردولتی برای مشارکت در توسعه آزادراههای کشور شده و این امر زمینه ی مناسبی را برای تحقق اهداف تبیین شده در این بخش فراهم کرده به طوریکه درسه ماهه نخست سال جاری شاهد آغاز عملیات اجرایی 3 آزادراه مهم درکشور بوده ایم.

وی آزادراه مراغه – هشترود به طول 92 کیلومتر، آزادراه تبریز-مرند- بازرگان به طول  253 کیلومتر و اینک آزادراه حرم تا حرم حدفاصل سبزوار-نیشابور-مشهد به طول 223 کیلومتر را آزادراه هایی دانست که در سه ماهه نخست سال جاری عملیات اجرایی آنها آغاز شده و از آغاز عملیات اجرایی آزادراه کنارگذرجنوبی تهران به طول 158 کیلومتر در آینده ای نزدیک خبر داد. 

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: چندی پیش فاز اول آزادراه حرم تا حرم حدفاصل قم تا گرمسار به طول 152 کیلومتر  به بهره برداری رسید و بخش دیگر این آزادراه حدفاصل گرمسار تا سمنان به طول 120 کیلومتر  مرحله مطالعات تکمیلی خود را طی می کند و حالا عملیات اجرایی فاز دیگری از این آزادراه با هدف اتصال   شبکه ی آزادراهی به مشهد مقدس و تکمیل بخش دیگری از کریدور بین المللی شرق به غرب آغاز می شود.

نورزاد ادامه داد: استان خراسان رضوی با وجود شهر مقدس مشهد در مرکزیت آن با ورود سالانه بیش از 20 میلیون مسافر، بیش از 28 میلیلون تن کالای وردی به پایانه ها و عبور بیش از 91 میلیون تن کیلومتر بار عبوری از آن دارای اهمیت فراوانی در شبکه حمل و نقل کشور است که همین امر احداث این آزادراه را توجیه می کند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه همچنین واقع شدن این آزادراه در مسیر کریدور شرق به غرب، وجود مراکز متعدد صنعتی، کشاورزی و نیز جاذبه های گردشگری، جایگاه این مسیر را در کریدورهای اصلی کشور پر اهمیت اعلام کرد.

 

 

شناسه مطلب : 3203|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *