ب
ب
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه‌های استان ایلام:

محور کرمانشاه- حمیل- ایلام کوتاه‌ترین و ایمن‌ترین راه کربلا است

معاون وزیر راه وشهرسازی ضمن بازدید از پروژه‌های استان ایلام، در راستای تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل در نقاط کمتر توسعه یافته دستور تکمیل محور کرمانشاه- حمیل- ایلام، به عنوان کوتاه‌ترین و ایمن‌ترین راه سفر به عتبات عالیات را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، دکتر نورزاد در سفر به ایلام از پروژه‌های راه این استان بازدید کرد و گفت: این استان به دلیل قرار گرفتن در مسیر سفر زوار عتبات عالیات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تکمیل و ایمن‌سازی راه‌های ارتباطی آن در  دستور کار قرار دارد.

معاون وزیر راه شهرسازی در این سفر از محور ایلام- صالح‌آباد، تقاطع ارغوان، محور ایلام- حمیل- کرمانشاه بازدید کرد و گفت: این مسیر به دلیل موقعیت خاص خود روزانه پذیرای خیل عظیم مشتاقان زیارت کربلای معلا است به همین دلیل با بهره‌برداری از این مسیر علاوه بر کاهش ترافیک، ایمنی مسیر نیز افزایش می‌یابد و از میزان تصادفات نیز تا حد چشمگیری کاسته خواهد شد.

نورزاد تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل در مناطق کمتر توسعه یافته را از محورهای اصلی وزارت راه و شهرسازی و شرکت ساخت وتوسعه دانست و گفت: توجه ویژه به استان‌های کمتر توسعه یافته یکی از دغدغه‌های اصلی شرکت ساخت است و فراهم کردن بسترهای لازم برای رشد این استان‌ها و رسیدن به توسعه متوازن به صورت جدی دنبال خواهد شد.

وی  با اشاره به نقش تاریخی مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: با ساخت و تکمیل این راه‌ها استان ایلام از بن‌بست خارج می‌شود که این موضوع هم موجب رفاه حال شهروندان و مسافران خواهد بود و هم توسعه اقتصادی و فرهنگی منطقه را به همراه خواهد داشت، لذا عزم دولت تدبیر و امید برای ایجاد رفاه حال نسبی مردم منطقه جزم شده است و تکمیل طرح‌های توسعه راه‌های این استان در دستور کار قرار دارد.

نورزاد در بازدید از تقاطع غیرهمسطح میدان ارغوان ایلام عنوان کرد: این طرح به طول 5 کیلومتر در ورودی شهر ایلام یکی از مهمترین پروژه‌ها برای کاهش بار ترافیکی شهر ایلام است که تاکنون 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تزریق اعتبارات مورد نیاز شتاب بیشتری خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تصریح کرد: قطعه 1 محور ایلام- حمیل به طول 24 کیلومتر دارای 85 درصد پیشرفت فیزیکی است  و مقرر شد تا نسبت به تکمیل هزار و 400 متر واریانت باقیمانده این مسیر  نیز در اسرع وقت اقدامات لازم صورت گیرد.

وی در ادامه با بازدید از محور حمیل- کرمانشاه افزود: این مسیر به واسطه عبور کاروان‌های زیارتی عتبات عالیات و تراتزیت کالا از اهمیت بسزایی برخوردار است که با احداث این مسیر علاوه بر نزدیک‌ شدن 35 کیلومتری کرمانشاه تا ایلام، امکان عبور و مرور ایمن و بهینه در سالهای آینده فراهم خواهد شد.

نورزاد در ادامه گفت: این محور به طول 50 کیلومتر شامل 2 قطعه است که قطعه 1 آن حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و شروع عملیات اجرایی 12 کیلومتر قطعه 2 این محور در اولویت است و 13 کیلومتر دیگر نیز به همراه تقاطع‌های مربوطه به زودی به مناقصه خواهد رفت.

شناسه مطلب : 3192|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *